Szkoła Biohackingu – Włam Się Do Mózgu Innych

Szkoła Biohackingu – Włam Się Do Mózgu Innych

Martin Andrzejewski

Jeszcze niedawno w naszym kraju mało kto słyszał o biohackingu. Sam zainteresowałem się kwestiami zdrowia i optymalizacji jeszcze na długo przed tym, gdy po raz pierwszy napotkałem na ten termin. Czytałem książki, przeszukiwałem Internet i testowałem na sobie wszystko, co uznałem za interesujące. 

Ale czy aby na pewno wszystko

Paradoks wyboru – większy wybór, większy kłopot

Temat doskonalenia wydajności naszego organizmu i poprawy jego możliwości staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza zagranicą.

Z jednej strony to dobrze, biohacking się rozwija.

Z drugiej strony, ze względu na tak szeroki wybór materiałów nie sposób samodzielnie połapać się we wszystkich badaniach, teoriach i literaturze na ten temat. Diet, treningów, suplementów i technik jest tak wiele, że gdybyśmy chcieli je wszystkie na sobie samodzielnie przetestować, nie starczyłoby nam na to życia.

Do tego dochodzi kolejna kwestia – weryfikacja informacji. W natłoku nowych treści pojawia się coraz więcej półprawd, nieprawd i fake newsów.

Czy wśród tego chaosu informacyjnego da się w ogóle oddzielić ziarno od plew?

Pewnie tak, ale by to zrobić, potrzeba olbrzymich nakładów czasu i jeszcze większych pokładów cierpliwości. 

Biohacking – od pasjonatów dla pasjonatów

W trakcie moich poszukiwań rzetelnego źródła informacji o biohackingu natrafiłem na pierwszy w Polsce tematyczny kurs online, Szkołę Biohackingu. Od razu zwrócił moją uwagę. Kupiłem go z ciekawości, kierując się chęcią poznania ludzi podobnych do mnie, którzy interesują się tym zagadnieniem. Dziś wiem, że się nie zawiodłem.

Takich dwóch jak nas trzech…

Integralną częścią Szkoły Biohackingu jest zamknięta grupa na Facebooku o wymownej nazwie Limitless. To forum, na którym wszyscy kursanci i prelegenci dzielą się swoją wiedzą na dany temat poruszany na kursie. Nie są to osoby z przypadku, a pozytywnie zakręceni pasjonaci tematu, którzy biorą aktywny udział w „życiu” zamkniętej grupy oraz rozumieją sens kursów płatnych, wynagradzających wiedzę i doświadczenie innych ludzi. Łączy mnie z nimi właśnie to zaangażowanie i szacunek dla czyjejś pracy. 

Skarbnica wiedzy o biohackingu

Ponieważ wszystkim członkom grupy zależy na zdobywaniu wiedzy i rozwoju, chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami i odpowiadają na pytania innych osób na forum. Czytają, szukają, pytają, testują, eksperymentują i piszą o swoich doświadczeniach, aby inni mogli o nich poczytać, przedyskutować i wypróbować na sobie. W dyskusjach uczestniczą też prelegenci, czyli specjaliści z wiedzą mocno wykraczającą poza średnią. 

Tylko to, co sprawdzone

Co jeszcze podoba mi się w szkole? Zdecydowanie rekomendacje. Wyobraź sobie, że ponad 100 osób z grupy testuje jakąś ciekawą metodę, a Ty masz dostęp do ich obserwacji. To prawie tak, jakbyś sprawdził/a to wszystko na sobie. Tylko szybciej i dokładniej.

Jak to działa? Powiedzmy, że Krzyśkowi przypadła do gustu jakaś technika. Dzieli się nią, ocenia i recenzuje. Ja jako użytkownik zainteresowany tą samą metodą mam dostęp do jego recenzji i na podstawie moich upodobań otrzymuję sugestie powiązanych treści, które mogą mi się przydać.

Dzięki temu mogę szybciej znaleźć idealną technikę czy narzędzie dostosowane do moich potrzeb. Co za tym idzie, oszczędzam też pieniądze, które w innym wypadku przeznaczyłbym na wypróbowywanie nieznanych metod „na ślepo”. 

Hakowanie biohackingu 

Nie mam wątpliwości, że w najbliższych latach biohacking będzie się bardzo dynamicznie rozwijał. Jeśli jeszcze się nim nie interesujesz – niedługo zaczniesz. Zderzysz się wtedy z olbrzymim natłokiem informacji, z którym trudno poradzić sobie w pojedynkę. 

Właśnie wtedy przydadzą się Szkoła Biohackingu i grupa Limitless. Zamiast błądzić po omacku w poszukiwaniu sensownych materiałów, znajdziesz tam zweryfikowane, wartościowe treści i uzyskasz dostęp do mózgów (dosłownie!) osób takich, jak Ty, które chcą dawać z siebie jak najwięcej i robić to jak najwydajniej, korzystając z biohackingu.  W grupie siła!

Nie trać ani sekundy i zapisz się na darmowe szkolenie z biohackingu w Akademii.

Autor: Martin Andrzejewski
https://biohackuj.pl

Dołącz do społeczności przedsiębiorców z Akademii.

Dołącz do darmowego kursu lub płatnego programu i rozwijaj swój biznes.

Liczba Przedsiębiorców w Akademii

13293